Přeskočit na obsah

Amatéři, foťte lípy!

Česká republika – Do 19. srpna 2018 se mohou zájemci z řad amatérských fotografů zúčastnit 4. ročníku fotografické soutěže na téma „Lípa – náš národní strom“. Soutěž o dvou kategoriích má na svědomí web Pražské stromy – Průvodce po památných a významných stromech Prahy.

Lípa – náš národní strom. Symbol slovanské vzájemnosti. „Naším národním stromem byla oficiálně zvolena v roce 1848 na všeslovanském sjezdu, který se konal v Praze,“ uvedl Ing. Aleš Rudl, dendrolog a autor webu www.prazskestromy.cz.

Soutěže na téma „Lípa – náš národní strom“ se mohou zúčastnit amatérští fotografové. Každý účastník soutěže může poslat maximálně čtyři fotografie, přičemž minimální velikost fotografie je stanovena na 750 kB. K fotografii je nutné doplnit název snímku, místo růstu stromu, okolnosti vzniku fotografie nebo důvod, proč soutěžícího konkrétní strom zaujal. Nezbytností je taktéž zaslání kontaktních údajů. Fotografie mohou soutěžící zasílat na e-mailovou adresu prazskestromy@seznam.cz od 1. října 2017 do 19. srpna 2018.

Ilustrační obrázek - Lípa. Zdroj: Pixabay.com.
Ilustrační obrázek – Lípa. Zdroj: Pixabay.com.

Soutěžní kategorie:

I. Lípy Prahy – Lípy rostoucí na území hlavního města Prahy.

II. Lípy republiky – Dřeviny vysázené na území České republiky na počest vzniku Československé republiky (1918-2018).

Zasláním fotografií do soutěže autoři souhlasí s jejich využitím pro popularizaci tématu stromů.

Nejlepší snímky vybere odborná porota na konci září 2018 na Magistrátu hlavního města Prahy. Pro výherce jsou připraveny nejen poukázky na finanční hotovost (10 000, 5 000 a 3 000 Kč), ale také například knižní tituly, předplatné časopisů, vstupenky do Botanické zahrady Praha či Průhonického parku.

Soutěž se koná při příležitosti oslav sto let od vzniku Československé republiky.

Jak najít soutěžní lípy:

Chcete se zúčastnit, ale nemáte absolutní ponětí, zda jste zrovna natrefili na lípu, se kterou se můžete soutěže zúčastnit? Pak vás jistě potěší projekt realizovaný skupinou odborníků, jehož cílem a posláním je mapování a znovuobjevení poselství stromů republiky, za nímž stojí taktéž dendrolog Aleš Rudl. Projekt s názvem Lípy republiky 1918 – 2018 nabízí na svých internetových stránkách lipyrepubliky.cz mapování lip republiky a může tak být soutěžícím zajímavým pomocníkem pro účast v soutěži.

Foto: Mapujeme Lípy republiky. Zdroj: lipyrepubliky.cz.
Foto: Mapujeme Lípy republiky. Zdroj: lipyrepubliky.cz.
X