Jak moc to mají na háku? To turisté v neděli ukážou…

Blansko/Boskovice/Černá Hora – Stylově a s “něčím na háku” proběhne zahájení turistické sezóny v regionu Moravský kras a jeho okolí v neděli 8. dubna 2018. V pořadí dvanáctý ročník turisticko-společenské akce, kterou mají na svědomí města Blansko, Boskovice a Pivovar Černá Hora, nabídne také pořádnou dávku recese s pokusem o nový zápis do České knihy rekordů.

Již jedenáct let probíhá zahájení turistické sezóny v regionu Moravského krasu a jeho okolí ve znamení vtipného – recesistického zadání společně s pokusem o nový zápis do České knihy rekordů. V rámci letošního dvanáctého ročníku se organizátoři akce společně s turisty pokusí vytvořit za dohledu komisaře z pelhřimovské Agentury Dobrý den rekord v počtu lidí na jednom místě, kteří “mají něco na háku”. Nebudou chybět ani turistické pochody. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit také na slavnostní nakrojení metr dlouhého turistického olešnického salámu, jehož dvojče bude odměnou účastníkům s nejoriginálnější ukázkou toho, co “mají na háku”.

Pro pěší i cyklisty jsou připraveny dva turistické pochody. Jeden z Blanska, druhý z Boskovic. Oba končí u Pivovaru Černá Hora, v jehož bráně budou od 12.00 do 14.00 hod. umístěna dvě sčítací místa, kterými budou účastníci procházet. Každý turista, který prokáže, že “má něco na háku”, bude započítán. Pokud vyrazíte se psím miláčkem, pak i on bude započítán, pokud bude také mít “něco na háku”. Fantazii se v tomto případě meze nekladou, vzít si tak můžete například rybářský háček, háček na vánoční ozdoby, koupelnový háček na ručníky nebo třeba hák z jeřábu či kladkostroje.

Turistické pochody z Blanska:

V Blansku odstartují turistické pochody od Zámku Blansko, a to v čase od 7.30 do 9.30 hod. K dispozici budou trasy pěší i cyklistické.

Pěší trasy nabídnou délky 8, 14 a 20 km. Pro účast na dvacetikilometrové trase odjíždí autobus v 7.45 hod. do Lelekovic, kde bude trasa zahájena. Trasa je následující: Lelekovice – Babí lom – Šebrov – Svinošice – Dubový kopec – Hořice – Černá Hora. Pro účast na osmi a čtrnáctikilometrové trase budou odjíždět autobusy od 8.00 do 9.30 hod. z parkoviště u Zámecké Sýpky. Trasy jsou následující: 8 km -> rozcestí “Nad Hořicemi” – Černá Hora, 14 km -> Svinošice – Dubový kopec – Hořice – Černá hora.

Cyklotrasy mají délku 30 a 50 km. Třicetikilometrová trasa: Blansko – Šebrov – Pivní stezka P. Bezruče – Černá Hora, zpět: Rájec-Jestřebí – Horní Lhota – Blansko. Padesátikilometrová trasa: Blansko – Šebrov – Pivní stezka P. Bezruče – Černá Hora, zpět: Bořitov – Huť sv. Antonie – Obora – Doubravice nad Svitavou – Kuničky – Petrovice – Blansko. 

Turistické pochody z Boskovic:

V případě, že chcete zahájit turistický pochod z Boskovic, pak v 9.00 hod. odjíždí autobus z parkoviště u restaurace Zlatá růže. Cyklotrasa má individuální start. Pěší trasy budou dvojí, a to v délce 10 nebo 13 km. Desetikilometrová trasa: Lubě – Krkatá bába – Jižní Portál – Malá Lhota – Žernovník – Černá Hora. Třináctikilometrová trasa: Žernovník (rozhledna) – Lubě – Krkatá bába – Jižní Portál – Malá Lhota – Žernovník – Černá Hora.

Program na nádvoří Pivovaru Černá Hora:

Na nádvoří Pivovaru Černá Hora v čase mezi 12. a 14. hodinou dojde ke sčítání osob pro vytvoření rekordu v počtu nejvíce lidí na jednom místě, kteří “mají něco na háku”. Ve 14.30 hod. dojde ke slavnostnímu zahájení turistické sezóny, v 15.00 hod. bude vyhlášen výsledek rekordního pokusu a současně budou oceněni ti nejoriginálnější. V 15.30 hod. proběhne losování účastnických kupónů o ceny věnované organizátory. V 16.00 hod. budou účastníci rozváženi na vlakové nádraží Rájec-Jestřebí.

V průběhu celého odpoledne bude hrát kapela Prak. V rámci doprovodného programu pak budou prezentovány novinky v oblasti cestovního ruchu na Blanensku a Boskovicku.