Nový park nabídne také psí hřiště

Plzeň – V první polovině roku 2018 vznikne mezi sídlištěm Vinice a ulicí Nad ZOO nový park pro rekreaci nejen obyvatel. Jeho součástí bude psí hřiště, které na vymezené a oplocené části vznikajícího parku nabídne prostor pro venčení i výcvik psů.

Po zpracování územní studie Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně, po které následovalo zpracování projektu prvním městským obvodem a následným projednáním s občany, jejichž připomínky byly zapracovány do finální dokumentace, vznikne do konce poloviny roku 2018 nový park mezi sídlištěm Vinice (ulice Bzenecká, Strážnická a Břeclavská) a ulicí Nad ZOO.

Vymezení řešeného území nového parku u sídliště Vinice. Foto: Magistrát města Plzně.
Vymezení řešeného území nového parku u sídliště Vinice. Foto: Magistrát města Plzně.

Již před koncem roku 2017 začaly probíhat terénní práce kácením náletových a zdravotně nevhodných dřevin. Proměna prostoru začne již od země regenerací trávníků tak, aby tvořily základní zelený koberec prostoru, na němž bude vysazeno 37 stromů a 375 keřů. Ty doplní záhony trvalek a cibulovin. V parku se objeví nové cesty, samozřejmě nebudou chybět ani lavičky, odpadkové koše, veřejné osvětlení nebo stojany na kola. Hráče fotbalu jistě potěší fotbalovou branku.

Prostor pro nový park u sídliště Vinice v Plzni. Foto: Magistrát města Plzně.
Prostor pro nový park u sídliště Vinice v Plzni. Foto: Magistrát města Plzně.

Na své si přijdou také pejskaři. Těm umožní park oplocený prostor nejen pro venčení psů, ale také pro zlepšování jejich fyzické zdatnosti. Jak uvedla Hana Hrdličková ze Správy veřejného statku města Plzně, která projekt realizuje, prostor pro pejskaře nabídne skokové překážky, kladinu, tunel a další tréninkové prvky.