Přeskočit na obsah

/18. 10. – 31. 12. 2019/ Barevné spolusnění

Pozvánka: Vladimíra Zborníková, Renata Grolmusová - Barevné spolusnění. Zdroj: Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

Česká Lípa – Výstava obrazů dvou českolipských výtvarnic Vladimíry Zborníkové a Renaty Grolmusové bude k vidění od 10. října do 31. prosince 2019 v Galerii Jídelna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Aktualizováno: 28. září 2020

Tisková zpráva:

Poslední výstavou letošního roku v prostorách Galerie Jídelna bude výstava obrazů dvou českolipských výtvarnic – Vladimíry Zborníkové a Renaty Grolmusové.

Vlaďka Zborníková se narodila v roce 1964. Vystudovala Střední ekonomickou školu v České Lípě a Střední pedagogickou školu v Litoměřicích. V době studia na základní škole navštěvovala LŠU v České Lípě, výtvarný obor. Již na střední škole se jejím dlouholetým koníčkem (který přetrvává až do dnešních  dnů) stalo amatérské divadlo.

Samostudiem a metodou „pokusu a omylu“ se pustila do výroby keramiky a u této práce-koníčku zůstala do dnešních dnů. Od tohoto rozhodnutí uplynulo 25 let. V roce 2012 se stala členkou výtvarného sdružení VOSA Louny, se kterým se zúčastnila již osmi prázdninových plenérů, a tím si splnila sen a touhu začít malovat. Každoročně se účastní společných výstav tohoto sdružení v divadle v Lounech.

V roce 2013 absolvovala půlroční sochařský kurz ateliéru malování a kreslení na pražských Vinohradech, v roce 2017 kurz realistické malby v Praze u malíře Alexandra Pavlova.

Vlastní autorskou výstavu měla Vlaďka v České Lípě, Novém Boru, Kryštofově Údolí, ve Vodňanech, v Praze v Galerii Barrandov. V roce 2014 vystavovala své keramické sochy v Praze v galerii G10 společně s malířem Ivanem Čechem a fotografem Karlem Burdou. Společná výstava těchto tří výtvarníků proběhla před několika lety  v Českých Budějovicích. Společnou autorskou výstavu měla též s malířem Pavlem Macákem ve Vratislavicích a ve Strakonicích. V roce 2017 úspěšně vystavovala své obrazy a sošky ve švýcarském Aarwangenu. V roce 2019 proběhla úspěšně výstava na hradu Seebergu nedaleko Františkových Lázní.

Českolipská rodačka Renata Grolmusová je absolventkou Střední umělecké průmyslové školy v Kamenickém Šenově. Po celý život ji pak provázejí její výtvarné vlohy. Před rokem 1989 pracovala v propagaci, a tak se dostala k Jiráskovu divadlu v České Lípě, kde působila jako jeho výtvarnice a současně s tím se pak začala zabývat i scénografickou tvorbou u které pak setrvala až do současnosti.

Vernisáž:

  • 17. října 2019, 17. 00 hodin

Datum, čas a místo konání:

  • 18. října až 31. prosince 2019
  • středa až neděle (říjen až prosinec): 9.00 až 12.00, 13.00 až 17.00 hod.
  • Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě – Galerie Jídelna

Vstupné:

Pozvánka:

Pozvánka: Vladimíra Zborníková, Renata Grolmusová - Barevné spolusnění. Zdroj: Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.
Pozvánka: Vladimíra Zborníková, Renata Grolmusová – Barevné spolusnění. Zdroj: Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.
X