Přeskočit na obsah

/10. 1. – 28. 2. 2019/ Posezení s… v roce 2019

Plzeň – Přírodovědné a cestovatelské přednášky budou probíhat každý čtvrtek od 10. ledna do 28. února 2019 v Zoologické a botanické zahradě města Plzně.

Anotace:

Přírodovědné a cestovatelské přednášky. Sedm čtvrtečních večerů, během nichž vyrazí návštěvníci do Afriky, Asie, Amazonie i pod hladinu oceánu.

Program:

  • 10. ledna 2019: Andrea Fojtíková – NamibieDvě bláznivé fotografky, jedna terénní Toyota a šest tisíc kilometrů nádhernou přírodou jihoafrické Namibie.
  • 17. ledna 2019: Jindřich Fanfrlík – TygřiPomocí klasického stopování s využitím moderních technologií nahlédněte do skrytého života ussurijských tygrů na ruském Dálném východě.
  • 24. ledna 2019: Aleš Toman – KyprJak se žije zoologovi na Kypru – téměř dva roky strávené na Kypru stačí k tomu, abyste poznali přírodu tohoto slunného ostrova, ne však k tomu, abyste pochopili mentalitu Kypřanů. Povídání o přírodě, krásách a problémech Kypru.
  • 31. ledna 2019: Jan Dungel – Amazonští indiániCestovatel, spisovatel, ilustrátor a především milovník Amazonie v jedné osobě a poutavé vyprávění člověka, pro něhož je příroda celým životem.
  • 7. února 2019: Matěj Ptaczek – Kolumbie – Matěj Ptaszek je první Evropan, který strávil coby spisovatel, fotograf a bluesový hudebník více než dvacet měsíců v divokém kolumbijském departamentu Antioquia.
  • 14. února 2019: Hana Bohme – Výcvik psů pro AfrikuOchrana přírody v Kongu formou detekčních psů, kteří pracují v terénu a vyhledávají v autobusech a autech ohrožené druhy zvířat nebo jejich ostatky (slonovina, luskouní šupiny, papoušci aj.)
  • 28. února 2019: Daniela Koteková – Žraločí žena – Neuvěřitelný svět mnohdy obávaných a obrovských žraloků vám osobně přiblíží tato na pohled křehká dáma, jež se mezi ně potápí a říká, že se stali její celoživotní láskou a vášní.
X