/Akce měsíce: listopad 2019/ Zapojte se s “véčkem” do českého rekordu

Agentura Dobrý den zve všechny k účastni na rekordu "Nejvíc véček", www.nejvicvecek.cz. Foto: Agentura Dobrý den.

Aktualizoval/a dne

Česká republika – Zajímavým způsobem mohou všichni, kteří se chtějí zapojit, oslavit 30 let svobody a demokracie. Agentura Dobrý den vyzývá veřejnost k vytvoření společného rekordu se symbolem vítězství – “véčkem”.

V průběhu celého měsíce listopadu se koná po celé České republice mnoho akcí, kterými si připomínáme 17. listopad 1989 jako den boje za svobodu a demokracii.

Oslavit 30 let svobody a demokracie je možné také s Agenturou Dobrý den a zúčastnit se pokusu o vytvoření společného rekordu “Nejvíc véček”.

Agentura Dobrý den zve všechny k účastni na rekordu "Nejvíc véček", www.nejvicvecek.cz. Foto: Agentura Dobrý den.
Agentura Dobrý den zve všechny k účastni na rekordu “Nejvíc véček”, www.nejvicvecek.cz. Foto: Agentura Dobrý den.

Pro účast stačí do 30. listopadu 2019 nahrát na webové stránky www.nejvicvecek.cz fotografii, na níž bude gesto ruky se vztyčeným ukazovákem a prostředníkem tvořícími písmeno “V”. Přispět lze taktéž prostřednictvím Instagramu, stačí fotografii s “véčkem” označit hashtagem #nejvicvecek.

Toto gesto, které je spjaté se sametovou revolucí, bylo oblíbeným gestem pana prezidenta Václava Havla.

I po vzoru svobody a demokracie je dán pouze motiv ruky ukazujícím písmeno “V”, ale celkový vzhled fotografie je na samotných účastnících. Ať už se bude jednat o selfie, gesto ruky v zajímavé kompozici, fotografii výtvarného díla obsahujícím motiv “V”, fotografie osob nebo jakýkoli jiný vzhled, ze všech jednotlivých fotografií vznikne rekordní galerie “Nejvíc véček”.

Součástí oslav bude také rekordní pokus “Největší véčko z lidí”. Ten proběhne dne 15. listopadu 2019 na ploše pelhřimovského Masarykova náměstí s pelhřimovskými základními školami.

Logo: Nejvíc véček. Zdroj: Agentura Dobrý den.
Logo: Nejvíc véček. Zdroj: Agentura Dobrý den.

Ty nejhezčí a nejoriginálnější fotografie se následně objeví v nové České knize rekordů a v Muzeu rekordů a kuriozit Pelhřimov. Pro každého účastníka, který nahraje fotografii na web www.nejvicvecek.cz je připraven dárek v podobě volné vstupenky do Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov pro 1 osobu s platností do 31. března 2020. Současně lze na jmenovaných webových stránkách objednat certifikát nebo Českou knihu rekordů s vlepeným certifikátem o vytvoření rekordu “Nejvíc véček” s Vaším jménem, či názvem organizace.