/3. – 9. 2. 2020/ Jarní prázdniny v zoo

Aktualizoval/a dne

Tábor – Užijte si jarní prázdniny v období od 3. do 9. února 2020 také během všedních dnů v Zoologické zahradě Tábor.

Anotace:

Jarní prázdniny, tedy týden od pondělí 3. února bude v ZOO Tábor ve znamení výjimečně otevřených pokladen pro veřejnost i ve všední dny, a to od 9.00 do 16.00 hod. Obvykle přitom bývá táborská zoo v době od listopadu do března přístupná návštěvníkům pouze o víkendech. „Chceme tím vyjít vstříc zejména rodinám, které se o prázdninách s dětmi nedostanou třeba na hory. Případně těm, které přijedou na prázdniny k babičkám právě do našeho regionu a chtějí mít zajímavý zážitek,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Připomíná, že děti si mohou kromě pozorování živých zvířat užít také vědomostní soutěž Zvířecí znalec, která v zoo pokračuje až do 29. března 2020. Dětští návštěvníci dostávají u pokladen kartičky se soutěžními otázkami, na které mohou najít odpovědi přímo u výběhů se zvířaty. Po odevzdání vyplněné kartičky s odpověďmi dostávají na pokladně za svou snahu originální odměnu. „Všechny kartičky se správnými odpověďmi pak ještě zařadíme do slosování o zajímavé ceny, kterém výhercům pošleme poštou,“ doplňuje mluvčí zoologické zahrady.

Tento víkend bude navíc v táborské zoo ve znamení oslav 9. narozenin tygra ussurijského Rockyho. Při této příležitosti budou mít návštěvníci v neděli 2. února 2020 od 11.00 hod. jedinečnou příležitost zažít komentované krmení největší kočkovité šelmy světa, doplněné jedinečným dárkem pro šelmu. Ošetřovatelé Rockymu pravidelné nedělní krmení trochu zpestří, jako dárek dostane obvyklou krmnou dávku tentokrát ale poschovávanou v maketě zvířete vyrobené z kartonu. Pro zvířata žijící v zajetí to je vhodné zpestření, které jim ošetřovatelé čas od času připravují.

Tento víkend ale odmění zoo i nejpilnější školáky – ti, kdo se od pátku 31. ledna do neděle 2. února u pokladny prokáží aktuálním pololetním vysvědčením se samými jedničkami, budou mít vstup zdarma, školáci s vyznamenáním zaplatí jen poloviční vstupné. „Zvýhodněné vstupné pro nejlepší školáky poskytujeme už od pátku 31. ledna, akce potrvá až do neděle 2. února,“ připomíná Filip Sušanka.

Datum, čas a místo konání:

  • 3. až 9. února 2020
  • denně od 9.00 do 16.00 hod.
  • Zoologická zahrada Tábor