Přeskočit na obsah

Máme vybráno 2020: Druhé kolo hlasování se blíží ke konci

Máme vybráno: Veřejné sbírky. Zdroj: Institut pro památky a kulturu, o.p.s.

ČR – Poslední dva týdny zbývají pro hlasování ve druhém kole soutěže Máme vybráno. Pouze do 31. srpna 2020 může veřejnost podpořit jednu ze čtrnácti veřejných sbírek, které zvítězily v prvním kole.

Aktualizováno: 23. září 2020

Soutěž Máme vybráno odstartovala také v letošním roce. Veřejnost mohla v prvním kole hlasování, které probíhalo od 15. května do 5. června 2020, vybírat z 289 veřejných sbírek. Do druhého kola se dostalo pouze 14 sbírek, a to po jedné z každého kraje.

Všichni finalisté získávají zdarma účast v Mediální akademii PROPAMÁTKY a dále poměrnou část z celkové částky 100 000 Kč. O výši této poměrné části rozhoduje veřejnost svým hlasováním ve druhém kole, které probíhá již od 15. června 2020. Příspěvek do sbírky bude rozdělen podle počtu hlasů.

Jedním hlasem lze podpořit pouze jednoho finalistu, a to do 31. srpna 2020. Hlas je nutné potvrdit v e-mailu, který je automaticky odeslán pořadatelem akce po provedeném hlasování.

Krajští finalisté:

 • Hlavní město Praha: Obnova pražského pomníku maršála Radeckého – Sbírku vyhlásil Spolek Radecký Praha. Účelem je návrat pražského pomníku maršála Radeckého do veřejného prostoru. Podrobnosti: webové stránky spolku.
 • Jihočeský kraj: Obnova barokního hospodářského statku Starý zámek v Borotíně – Sbírku vyhlásil spolek Barokní dvůr BOROTÍN z.s. za účelem vytvoření sociálního zázemí pro návštěvníky statku i protilehlého hradu. Podrobnosti: facebookové stránky spolku.
 • Jihomoravský kraj: Záchrana kostela sv. Linharta v Pasohlávkách – Sbírku vyhlásila obec Pasohlávky za účelem obnovy tzv. mušovského kostela ležícího na ostrůvku uprostřed vodní hladiny střední novomlýnské nádrže. Podrobnosti: webové stránky kostela.
 • Karlovarský kraj: Oprava varhan, vitrážových oken a odvodnění kostela sv. Jiří v Bečově nad Teplou – Sbírku vyhlásilo město Bečov nad Teplou. Účelem je získání prostředků na zahájení samotných prací oprav. Odborné posudky jsou již vypracovány. Podrobnosti: webové stránky města.
 • Kraj Vysočina: Rekonstrukce rodného domu Jana Kubiše – Sbírku vyhlásila Obec Dolní Vilémovice. Účelem sbírky pokračování v rekonstrukci rodného domu Jana Kubiše a nákup modelu letounu Halifax Mk.II/srs. 1a od 138. perutě, ze kterého byla na území protektorátu vysazena skupina ANTHROPOID. Podrobnosti: webové stránky obce.
 • Královéhradecký kraj: Oprava varhan v kostele sv. Jiljí v Markvarticích – Sbírku vyhlásil spolek Přátelé Markvarticka z.s. Účelem sbírky je oprava varhan markvartického kostela. Podrobnosti: webové stránky obce Markvartice.
 • Liberecký kraj: Rekonstrukce kostela sv. Archanděla Michaela na Smržovce – Sbírku vyhlásil Spolek Michael. Účelem sbírky je oprava interiéru kostela. Podrobnosti: webové stránky města Smržovky.
 • Moravskoslezský kraj: Obnova kostela Nejsvětější Trojice ve Fulneku – Sbírku vyhlásila Římskokatolická farnost Fulnek. Účelem je revitalizace kostela a částečně kláštera – střecha a krovy, fasády, elektroinstalace, obnova křížové chodby, rajský dvůr, restaurování varhan a lavic. Podrobnosti: webové stránky farnosti.
 • Olomoucký kraj: Obnova kaple sv. Anny v Horním Údolí – Sbírku vyhlásil spolek Horní a Dolní Údolí z.s. Účelem je elektroinstalace, vnitřní osvětlení, zabezpečovací systém a napojení na sestavu ostrovní fotovoltaické elektrárny. V příštím roce by měly být dokončeny opravy fasády, osazení dveří a vitráží. Podrobnosti: webové stránky spolku.
 • Pardubický kraj: Oprava kostelíku sv. Bartoloměje v Kočí – Sbírku vyhlásila obec Kočí. Účelem je oprava kostelíku, který nyní čeká oprava střech i restaurování pískovcových pilířů přilehlého mostu. Podrobnosti: informace o veřejné sbírce na webu PROPAMÁTKY.
 • Plzeňský kraj: Obnova kaple a křížové cesty v Klatovech – Sbírku vyhlásil spolek Obnova kaple a křížové cesty v Klatovech z.s. Účelem je obnova kaple na Křesťanském vršku v Klatovech, která byla v 80. letech zbourána, podle projektu architekta Jana Šépky. Podrobnosti: webové stránky spolku.
 • Středočeský kraj: Oprava a obnova kulturní památky altánu Gloriet a terasy v Poděbradech – Sbírku vyhlásil Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Poděbradech. Účelem je dokončení druhé etapy týkající se terasy pod altánem, schodiště a zdi vedle něj. Podrobnosti: webové stránky spolku.
 • Ústecký kraj: Záchrana a revitalizace zámku Lipová u Šluknova – Sbírku vyhlásil spolek VIA TEMPORA NOVA, z.s. Účelem je postupná záchrana ohrožené kulturní památky. Nyní je v plánu revitalizace sadu. Podrobnosti: webové stránky spolku.
 • Zlínský kraj: Obnova hrobky a kaple, vybudování památníku M. E. Eschenbachové ve Zdislavicích – Sbírku vyhlásila Czech National Trust, o. p. s. Nyní se připravuje osazení zábradlí u hrobky, oprava dveří a přístupových schodů, rekonstrukce interiéru a exteriéru hrobky společně s oplocením pozemku. Podrobnosti: webové stránky společnosti.

Chci hlasovat:

https://www.mamevybrano.cz/soutez-2-kolo

Pravidla soutěže:

https://www.mamevybrano.cz/soutez-pravidla

Vyhlášení výsledků:

Termín slavnostního vyhlášení výsledků soutěže MÁME VYBRÁNO a společenské setkání v dominikánském klášteře v Praze bude upřesněn.

Související:

X