/15. 7. – 9. 8. 2020/ Voda a civilizace

Karlovy Vary – Expozice s velkoformátovými panely na téma Voda a civilizace bude k vidění od 15. července do 9. srpna 2020 na terase hotelu SPA HOTEL THERMAL**** v Karlových Varech.

Anotace:

Expozice s velkoformátovými panely představí klíčový význam životadárné tekutiny, její minulost, přítomnost i budoucnost na zemi. Ke zhlédnutí budou texty od řady světově uznávaných vědců včetně fotografií pocházejících od Austrálie přes Evropu a Afriku až po Grónsko a Ameriku. Na snímcích spatří zájemci například prameny Amazonky, výzkum chování velryb a delfínů nebo záběry vody v různých skupenstvích. V noci bude expozice nasvícena solárními panely.

„Voda byla u vzniku života a paradoxně není vyloučené, že může přispět i k jeho krizi. Je totiž v přirozenosti lidské mysli brát současný stav jako záruku jeho věčného trvání. Ano, vody je stále ještě dost. To se však může skokově změnit ze dne na den. Může, pokud si skutečně neuvědomíme a nedojde nám, že to, jak bude vypadat naše budoucnost, jejíž je voda zásadní součástí, není záležitost jen politiků nebo vodohospodářů, ale nás všech. Výstava Voda a civilizace má od začátku jeden zásadní cíl – přimět lidi přemýšlet o světě a vodě a uvědomit si svůj díl odpovědnosti za ně. Naši budoucnost máme jen a jen v našich rukou. A nikdo to za nás neudělá. O tom svědčí i dějiny člověka na této planetě,“ říká kurátor a spoluautor výstavy, Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr., prorektor Univerzity Karlovy v Praze, archeolog a egyptolog.

V každém kraji, ve kterém se výstava Voda a civilizace objevuje, jsou k vidění také lokální záběry. V Liberci byly k vidění záběry důležitých vodních staveb Libereckého kraje, v Českém Krumlově záběry zajímavostí tohoto města společně s důležitými vodními stavbami Jihočeského kraje. Karlovy Vary obohatí výstavu o záběry důležitých vodních staveb z Karlovarského kraje.

Datum, čas a místo konání v Karlových Varech:

 • 15. července do 9. srpna 2020
 • SPA HOTEL THERMAL****, I. P. Pavlova 2001/11, 360 01  Karlovy Vary – terasa hotelu

Datum, čas a místo konání v Českém Krumlově:

 • 11. července až 2. srpna 2020 – V sobotu 11. července 2020 se uskuteční také odborné přednášky.
 • náplavka u Pivovarských zahrad, Český Krumlov

Datum, čas a místo konání v Hradci Králové:

 • 12. června až 6. července 2020
 • Náměstí 28. října, Hradec Králové

Vstupné:

 • zdarma

Datum, čas a místo konání v Liberci:

 • 4. až 27. března 2020 – prodlouženo do 22. dubna 2020
 • Vernisáž: 9. března 2020, 16.00 hod. v Malé výstavní síni v Liberci – Po slavnostním zahájení je připravena komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem, Prof. Mgr. Miroslavem Bártou, Dr.
 • Nám. Dr. E. Beneše 2, 460 01 Liberec

Vstupné:

 • zdarma

Pozvánka do Liberce:

Pozvánka: Voda a civilizace. Zdroj: Magistrát města Liberec.
Pozvánka: Voda a civilizace. Zdroj: Magistrát města Liberec.