Přeskočit na obsah

Vydejte se na Objevnou cestu doktora Elektrona

Brno – Nová muzejní hra určená primárně rodinám s dětmi Objevná cesta doktora Elektrona čeká na dětské návštěvníky od 13. května 2020 v Technickém muzeu v Brně.

Od 13. května 2020 si připravili muzejní lektoři Technického muzea v Brně novou muzejní hru. Jak již sám název napovídá, děti se vydají na Objevnou cestu doktora Elektrona. Při zakoupení vstupenky na pokladně muzea obdrží všichni zájemci hrací kartu. Ta je pomocí instrukcí dovede k nejstarším vynálezcům, například k Johannesu Gutenbergovi, Galileo Galeleiovi, VIktoru Kaplanovi, Jamesu Wattovi nebo třeba Karlu Benzovi.

Na každého odvážlivce, který se vydá po stopách nejstarších vynálezců a podaří se mu rozluštit všechny úkoly, čeká na závěr hry pamětní sběratelská mince Dr. Elektrona.

Pozvánka: Objevná cesta Dr. Elektrona. Zdroj: Technické muzeum v Brně.
Pozvánka: Objevná cesta Dr. Elektrona. Zdroj: Technické muzeum v Brně.

Děti, máte vlastní vynález?

Kromě toho se mohou děti těšit také na hodnotné ceny včetně volných vstupenek do Technického muzea v Brně a jeho externích památek. Vždy na konci měsíce se budou v muzeu hodnotit vlastní geniální vynálezy. Nakreslený obrázek vlastního geniálního vynálezu, který by lidstvu usnadnil život, stačí vyfotit a co nejdříve zaslat na e-mailovou adresu klusackova@tmbrno.cz. Vybírat se budou tři nejlepší obrázky v kategoriích Vizuální stránka, v níž se hodnotí, jak se kresba povedla, a Praktické použití, tedy zda by šel vynález sestrojit a jak moc by lidem pomohl. Přihlížet se bude také k věku dětí.

X