Mezinárodní den supů

O události:

Akce připomene problematiku problematiku úbytku počtu dravých supů způsobenou lidskou činností. Akce,která se bude v roce 2019 konat v ústecké zoo úplně poprvé, přinese také vysvětlení důležité úlohy supů v přírodě a nutnost jejich ochrany.

Datum, čas a místo konání:

Večerní prohlídka ZOO

O události:

Večerní procházky ústeckou zoo pro dospělé a děti od 10 let po zavírací době nabídnou poklidnou procházku ztichlou zoologickou zahradou. Prohlídky začínají vždy v 19.30 hod. a trvají asi 90 až 120 minut.

Kapacita skupiny je omezena na 30 osob (minimální počet osob je 6), z tohoto důvodu je nutné se předem objednat.

Vstupné činí 220 Kč pro dospělou osobu, 110 Kč pro dítě od 10 do 15 let.

Datum, čas a místo konání:

Hurá na prázdniny

O události:

Užít si začátek prázdnin můžete se slosovatelným kvízem na téma cestování po světě napříč světadíly. Děti s vyznamenáním mají během akce Hurá na prázdniny vstup zdarma.

Datum, čas a místo konání:

Světový den želv

O události:

U příležitosti Světového dne želv se mohou návštěvníci zoo těšit na přednášku Hanky Svobodové, zakladatelkou ochranářského projektu Chráníme mořské želvy, výstavu fotografií, aukci obrazu mořské želvy a propagační předměty projektu. Děti se mohou těšit na výstavu želv chovaných v zoo, soutěže a aktivity.

Datum, čas a místo konání:

Po liščí stopě

O události:

15. ročník skautského dne v zoo přinese v celém areálu zoo soutěže a aktivity spjaté s přírodou, znalostmi, obratností a dalšími tématy blízkými skautům.

Datum, čas a místo konání:

Ptačí den v ZOO

O události:

Putovat za ptačím zpěvem společně s pozorováním volně žijícího ptactva a ukázkou odchytu a kroužkování mohou zájemci zažít v časných ranních hodinách během ptačího dne. Sraz v 5.00 (největší aktivita ptactva) a v 6.30 hod. u spodní pokladny zoo. Putování za ptačím zpěvem je zdarma pro všechny účastníky.

Odpoledne bude poblíž spodního vchodu do zoo Slavnostní otevření nové expozice. Mezi expozicí pro aligátora a pavilonem opic naleznou zájemci soutěžní stanoviště a aktivity věnované kampani EAZA 2017/2019 SILENT FOREST.

Samozřejmostí je možnost prvomájového políbení pod rozkvetlým stromem přímo v zoo.

Návštěvníci s ptačím příjmením mají v tento den vstup do zoo zdarma.

Datum, čas a místo konání:

O vejce ptáka Nandu

O události:

U příležitosti Mezinárodního dne Země se mohou návštěvníci ústecké zoologické zahrady zúčastnit pětidenního soutěžního velikonočního kvízu o ceny na téma ekologie. Na jednoho vylosovaného výherce čeká skutečné vejce nandu pampového, hodnotné ceny jsou připraveny také pro další čtyři výherce.

Datum, čas a místo konání:

Advent v zoo

O události:

Prožijte předvečer 1. adventní neděle za slavnostního rozsvícení vánočního stromku a zpívání koled. Ještě před tím se však můžete potěšit zhotovením vánoční výzdoby například v podobě svícnů či adventních věnců, pečením vánočního cukroví a dalšího adventně laděného programu.

Datum, čas a místo konání: