duben 2019

2019čt25dub17:00Křest knihy: Prožij osudy 20. století17:00 Muzeum Karlovy Vary Pořadatel: Muzeum Karlovy Vary Typ akce:UměníKraj:Karlovarský kraj

Čas

(čtvrtek) 17:00

Místo

Muzeum Karlovy Vary

Nová Louka 23, 360 01 Karlovy Vary

Podrobnosti události

O knize:

Originální skládací komiks přibližuje osudové okamžiky, jimiž procházeli obyvatelé karlovarského kraje v průběhu minulého století. Staleté soužití Němců, Čechů a Židů ukončilo období nacistické nadvlády v letech 1938 – 1945 a události poválečné.

Původní elektronická komiksová verze byla vytvořena pro dotykovou obrazovku, která je v expozici Muzea Karlovy Vary. Osudy fiktivních postav příběhu jsou poskládané ze střípků skutečných příběhů. Čtenář se může pokusit vžít do osudových dilemat tehdejších aktérů a rozhodnout se, jak by se v dramatických dějinných situacích zachoval sám. Zároveň může komiks posloužit i pro názornější edukativní činnost a pro snazší pochopení složitých dějinných zvratů 20. století.

Příběhy napsal Jan Nedvěd a ilustrovala Markéta Křečková. Komiks vydává Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje za finanční podpory Karlovarského kraje.

Datum, čas a místo konání:

  • 25. dubna 2019, 17.00 hod.
  • Muzeum Karlovy Vary

Vstupné:

  • zdarma

Pořadatel

Muzeum Karlovy Vary